среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Изгубив син и внук, а убиецот е казнет како да згазил мачка

gnevvvv

Последни вести

Мирољуб Маринковиќ е очаен по пресудата за тепката сообраќајка кај Демир капија во која на 28  јули загинаа неговиот 8-месечен внук Андрија и најмладиот син Никола кој имаше 24 години.

Од сообраќајката со тешки повреди се згобија и неговиот друг син Драган (34), 30-годишната снаа Марија и внукот Матеј (5).

На нивниот автомобил тогаш налета Рајко Радојковиќ, а за тоа беше осуден на една година и 10 месеци затвор.

-Изгубив син и внук. Нивниот убиец е казнет како да згазил мачка. Па тоа е срамота. Каде е правдата? Најголемата казна на светот за ова не е доволна, рече тажниот татко и дедо.

Истрагата и вештачењето траеа два месеци, а осомничениот потпиша спогодба- ја призна вината и доби смешна казна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести