петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Излегол од душевна болница, па ја убил сопругата

noz-krvav-noz-640x425

Последни вести

Семејна трагедија ја потресе Србија. Во Крушевац маж си ја убил својата сопруга со нож, а потоа се самоубил фрлајки се од шестиот спрат од зградата.

Како што пренесува српски Блиц утрово меѓу 5 и 5:30 часот, 54-годишниот маж со повеќе убоди од нож ја усмрти својата сопруга, а потоа од тераса се фрли каде загина на лице место.

Мажот престојувал долг период во психијатриска болница, а за време на убиството бил пуштен дома за да ги помине новогодишните и божикните празници.

Полицијата не ги знае кои биле причините за убиството и самоубиството.

 

Најчитани вести