петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Излета комбе на автопатот Охрид-Кичево

kombe

Последни вести

Околу пладне на автопатот Охрид-Кичево денеска се случила сообраќајна несреќа.

Комбе со марка “Ивеко“ излетало од патот поради лизгавиот коловоз и наносите од снег во овој предел на Македонија.

Засега е непознато дали има жртви.

Од АМСМ известуваат да се внимава на патиштата кои минуваат низ места зафатени од снежни површини и влажни и лизгави коловози, како и да се носи зимска опрема.

kombe1

kombe2

kombe3

Најчитани вести