Крими хроника

Излета „поло“ на патот кај Катланово, тројца повредени

Излета „поло“ на патот кај Катланово, тројца повредени

Патничко возило од марката „поло“ од засега непознати причини излета од автопатот Скопје – Велес кај Катланово. Несреќата се случила утрово, околу 10 часот.

Повредени се возачот и двајцата сопатници, кои се пренесени во Ургентниот центар во Скопје.

Полицијата се’ уште врши увид на местото на настанот.

Фото: Ѓорги Личоски, „Република“