петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Излетал од патот со возилото, совозачот тешко повреден

Вчера околу 22:14 во Скопје на патот за Долна Матка се случила сообраќајна незгода во која Љ.И. (28) од Скопје управувајќи автомобил „Голф“со скопски регистарски ознаки излетал од патот.

совозачот

Поврзани вести

Во незгодата со тешка телесна повреда (фрактура на клучна коска) се здобил совозачот С.Р. (40) од Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Секторот за внатрешни работи во Скопје.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести