понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Излези да гласаш“: Гласањето до 12 часот во фер и демократска атмосфера

izlezi glasaj

Поврзани вести

Коалицијата „Излези да гласаш“ која го следи изборниот процес со близу 5.000 акредитирани набљудувчи – волонтери (распоредени низ 69 општини низ државата) ја информира јавноста дека се отворени  сите гласачки места на кои Коалицијата „Излези да гласаш“  и има распоредено свои набљудувачи. 

Гласањето започна без проблеми, навремено во сите мониторирани избирачки места и истото се одвива регуларно без забележани нарушувања и воочени нерегуларности. До 12 часот гласањето на сите избирачки места се одвива во фер и демократска атмосфера.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести