среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 27

Изложба на Кирчо Арсовски во МКЦ

Кирчо Арсовски пред сè е познат како фронтмен на групата Т.Б. Трачери (гитарист, вокалист и главен автор на текстовите и песните), бенд кој свири мешавина на панк, гаражен рок и рокабили.

izlozba-1-640x294

Последни вести

Во галеријата на Младинскиот културен центар во Скопје вечер ќе биде отворена втората самостојна изложба на цртежи на Кирчо Арсовски, фронтменот на Т.Б. Трачери.

На изложбата ќе бидат претставени повеќе од 300 цртежи на Кирчо Арсовски.

– Сите работи настанаа како последица од гледање филмови на Дизни и Пет Саливен, од зјапање во кориците на старите палп романи, сликите на поп-артистите, старите стрипови од Забавник, како и од неизбежните идиотски претстави што ни ги лансираат медиумите, вели Арсовски.

Кирчо Арсовски пред сè е познат како фронтмен на групата Т.Б. Трачери (гитарист, вокалист и главен автор на текстовите и песните), бенд кој свири мешавина на панк, гаражен рок и рокабили.

Најчитани вести