четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Изложба и работилница во Детскиот креативен центар

Креација на осмомартовски честиотки по повод 8-ми Март.

dkc

Поврзани вести

 Детскиот креативен центар ќе организира изложба и работилница, по повод Денот на жената, на која членовите од Ликовното Студио, заедно со присутните деца на настанот ќе имаат можност да креираат осмомартовски честитки кои потоа ќе им бидат подарени на гостите на изложбата. Настанот ќе се случи во сабота, на 8-ми март во 13 часот, во Детскиот креативен центар.
Свои дела ќе изложи и ликовниот уметник Лилјана Стојанова, која ќе се претстави со дваесетина минијатури.
Основна цел на Детскиот креативен центар во седумнааесетгодишното постоење е на децата, преку индивидуални или колективни посети, низ игра и организирани активности им овозможи да го покажат својот талент и креативност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести