среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Изложба на борбени средства, техника и опрема на АРМ

helihopter500

Поврзани вести

Во рамките на програмата за одбележување на 18 Аавгуст – Денот на АРМ, утре 16-ти август 2013 година (сабота), на воениот стадион во Градскиот парк во Скопје, од 09 до 17 часот, ќе биде поставена изложба на борбени средства, техника и опрема на АРМ.

Изложбата утре во 11.00 часот на воениот стадион ќе ја посетат министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на ГШ на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески.

Тактичко-техничкиот збор ќе можат да го посетат граѓаните  и да се дружат со припадниците на АРМ, а покрај материјално-техничките средства, борбените возила и вооружувањето на АРМ, ќе биде прикажан и транспортниот хеликоптер Ми-8/17.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести