сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Изложба на борбени средства во Градскиот парк

TM-170-HERMELIN-od-germansk

Последни вести

Во пресрет на Денот на АРМ, 18 август, денес на воениот стадион во градскиот парк во Скопје ќе биде поставена изложба на борбени средства, техника и опрема на Армијата на Република Македонија.

Изложбата ќе се одржи од 9 до 17 часот. На неа ќе присуствуваат министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на АРМ, генерал потполковник Горанчо Котески.

Од Министерството за одбрана и Генералштабот известуваат дека покрај материјано – техничките средства, борбени возила и вооружувањето на АРМ, ќе биде прикажан и транспортниот хеликоптер МИ-8/17. Изложбата е отворена за сите граѓани на Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести