вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Изложба на детски скулптури од отпад

otpad

Поврзани вести

Во  Кинотека на Македонија денеска ќе се одржи изложба на скулптури од отпад, кои се изработени од ученици од повеќе скопски основни училишта.

Организатор на настанот е „Еуро Екопак ДОО Скопје“,  во соработка со Детскиот ликовен центар -Скопје каде што во членуваат деца на возраст од четири до 18 години. Се работи за традиционална манифестација која годинава се одржува под мотото:  „Творам, креирам, рециклирам“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести