петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Изложба на работни археолошки фотографии

izlozba

Последни вести

Изложба на работни археолошки фотографии ќе биде отворена на 19 септември во 19 часот во Музејот на отворено и Неолитско село  – Тумба Маџари.

Изложбата носи наслов „Archaeology in progress – Vol.2“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести