четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Изложба за Светите Кирил и Методиј во Музеј на македонската борба

muzej-2-

Последни вести

Изложбата под наслов Светите браќа Кирил и Методиј – сесловенски просветителиќе биде отворена денес во конференциската сала на Музејот на македонската борба со почеток од 12 часот .

Станува збор за филателистичка изложба која се организира по повод чествувањето на Денот на сесловенските просветители 24 мај. На отворањето на изложбата ќе присуствуваат и ученици од основното училиште Кирил и Методиј од Скопје.

Најчитани вести