среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кумановска зајмила 7.000 евра, па негирала дека ги зела

dolari

Последни вести

Триесет и двегодишна кумановка, жртва на вешта измамничка, пред два месеци останала 7.000 долари.

Според полицијата, 35-годишната М.Н. успеала да ја прелаже кумановката дека итно и требаат пари за да се оперира во Србија, по што сограѓанката и’ позајмила 7.000 евра.

Кумановката сфатила дека е измамена еден месец подоцна  кога си ги побарала парите назада  измамничката негирала дека некогаш зела пари од неа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести