сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Измамници по домови собираат донации во име на МПЦ!

otec-boban-640x437

Поврзани вести

Непознати лица претставувајќи се во име на МПЦ собирале донации по куќи и станови во Скопје за поплавените подрачја. Станува збор за измама, на која предупредува Скопската епархија. МПЦ посочува дека донациите кои се собираат се исклучиво во храмовите.

otec-bobi

ИЗВЕСТУВАЊЕ: Забележани се примери, како поединци во името на Македонската православна црква – Охридска Архиепископија или некој храм при МПЦ-ОА, собираат по домови донации за настраданите во поплавите, велејќи дека се испратени од некој храм или свештеник. Вашите донации се примаат само во храмовите, напиша на Фејсбук, Отец Бобан Митевски.

Најчитани вести