вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Изменет возен ред на патничкиот воз Битола – Скопје

voz

Поврзани вести

Патничкиот воз 642, кој сообраќа на релацијата Битола – Скопје денеска наместо во 12.45 часот од Железничката станица Битола ќе тргне во 11.35 часот.

– Поместувањето на возното време е поради сообраќајни причини. Се работи за еднократно поместување на возното време на патничкиот воз 642. Другите патничките возови од Битола кон Скопје и обратно остануваат непроменети, информира МЖ Транспорт АД–Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести