петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Изминатите 24 часа се случиле 19 сообраќајки во Скопје

soobrakajka

Поврзани вести

За време на викендот на подрачјето на Град Скопје се случиле 19 сообраќајни незгоди во кои има и лица кои се здобиле со тешки телесни повреди.

Во саботата во седум сообраќајни незгоди со тешки телесни повреди се здобиле две лица, а три лица се со последица телесна повреда, додека во неделата имало 12 сообраќајни незгоди од кои пет се со последица материјална штета, две со тешка телесна повреда и три со последица телесна повреда.

Во текот на изминатите два дена од страна на сообраќајната полиција, откриени се поголем број прекршоци. Пет лица управувале патничко моторно возило без возачка дозвола, еден возач се движел со брзина поголема од дозволената и еден поминал на црвено светло на семаформи.

Со помош на специјалното возило „пајак“ отстранети се 31 возило.

Најчитани вести