среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Измислен првиот „селфи“ шешир

sesir-za-selfi-1410812358-568679

Последни вести

Зошто да ги придржувате телефоните со раце додека се сликате за селфи кога тоа можете да го направите гламурозно и елегантно со помош на селфи шешир?

Овој апсурден изум настана во соработката на дизајнерот Кристијан Кауан Санлуис и компанијата Асер УК која дојде до идека да измисли шик гаџет кој ќе го олесни селфи фотографирањето.

Светкавиот шешир со широка стреја без никаков проблем се врти околу главата , па така таблетот прицврстен на него може да слика од сите агли.

Овој необичен розев шешир дизајнерот го претстави во своето излегување на Лондонската модна недела пред два дена, а дамите кои се заинтересирани за овој изум можат да се обратат кај дизајнерот и да се договорат за цена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести