вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Израел го прекинува хуманитарното примирје

izrael i gaza

Поврзани вести

Израел го прекинува хуманитарното примирје и ги обновува операциите во Појасот Газа, како одговор на постојаните ракетни напади од страна на Хамас.

– По постојаните ракетни напади на Хамас за време на хуманитарното примирје, кое беше воведено за цивилното население на Газа, армијата ќе ги обнови нападите од воздух, море и копно во Појасот Газа, се истакнува во соопштението од израелското Министерство за одбрана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести