петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Израел и Хамас се договорија за прекин на огнот

izrael

Поврзани вести

Израел и Хамас го прифатија египетскиот предлог за прекин на огнот. Примирјето ќе стапи во сила в петок во шест часот изутрина по локално време.

Со тоа се става крај на десетдневната израелска операција во Посот Газа.

Официјална потврда за договорот засега нема ниту од Хамас, ниту од израелската Влада.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести