вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Израел и Палестинците се многу блиску до постигнување на мир, изјави Џон Кери

dzon keri

Поврзани вести

Израел и Палестинците се толку блиску до постигнување на мир, како што не биле со години наназад, изјавил државниот секретар на САД, Џон Кери при завршувањето на својата последна турнеја на Блискиот Исток, пренесе „АФП’.

„Верувам дека со години не сме биле толку блиску до постигнување на мир, просперитет и безбедност за сите луѓе во регионот, како што заслужуваат“, истакнал тој пред новинарите на аеродромот „Бен Гурион“ во близина на Тел Авив.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести