петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 1

Израел: Изгаснати пожарите, изминатата ноќ минала мирно

Пожарникари ги изгаснаа пожарите кои во изминатите денови пустошеа во Израел и населби на Западниот брег и поради кои десетици илјади луѓе беа приморани да ги напуштат своите домови.

израел

Поврзани вести

Уапсени се десетици луѓе осомничени за подметнување пожари.

– Нема активни пожари. Бидејќи изминатата ноќ мина мирно, немаме никакви нови активности, изјави портпарол на израелските противпожарни и спасувачки служби Јорам Леви.

Најчитани вести