Свет

Израел ја нападна Газа, убиено едно девојче

Израел ја нападна Газа, убиено едно девојче

Израел изврши авионски напад во појасот Газа, рекле очевидци, откако палестински снајперист уби израелски цивил.

Едно девојче е убиено во нападите на израелската авијација, пренесува „Би- Би- Си“.

Авионите својата артилерија ја насочија кон два кампа за обука со кои што раководи Хамас, кој што го контролира појасот Газа.