петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Израел ја нападна Газа, убиено едно девојче

Израел повторно со напади врз Газа.

izrael i gaza

Поврзани вести

Израел изврши авионски напад во појасот Газа, рекле очевидци, откако палестински снајперист уби израелски цивил.

Едно девојче е убиено во нападите на израелската авијација, пренесува „Би- Би- Си“.

Авионите својата артилерија ја насочија кон два кампа за обука со кои што раководи Хамас, кој што го контролира појасот Газа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести