вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Израел одговори на палестинскиот ракетен напад

APTOPIX Mideast Israel Palestinians

Последни вести

Израелски воени авиони синиќа извршија напад врз Појасот Газа.

Нападите се одговор на вчерашниот палестински ракетен напад врз јужниот дел на Израел.

Израелски воени службеници изјавија дека се извршени напади врз четири терористички инфраструктури во јужниот дел на Појасот Газа. Нема информации за жртви и материјална штета.

 

Најчитани вести