петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Израелската војска приведе 80 Палестинци

Војската соопшти дека решени се момчињата да ги вратат дома живи и здрави и дека терористите нема да може да се сокријат.

palestinci

Последни вести

Израелските сили за безбедност приведоа околу 80 Палестинци во рамки на потрагата по тројцата Израелци кои исчезнаа пред четири дена на Западниот Брег.
Војската соопшти дека решени се момчињата да ги вратат дома живи и здрави и дека терористите нема да може да се сокријат.
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера изјави дека една терористичка група ги киднапирала момчињата кои стопирале на патот од Витлеем кон Хеброн.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести