четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Израелски авиони нападнаа сириски бази

izrael

Последни вести

Израелски воени авиони извршија напади врз сириски и цели на либанскиот Хезболах на границата меѓу Сирија и Либан.

Цели на нападите во Ал-Каламун биле 155 и 65 бригадат на сириската армија задолжена за стратешко оружје и ракети со голем дострел.

Експлозии имало и во сириските градови Ал Кутајфах, Јабруд и Карах.

Дел од арапските медиуми јавија дека цел на нападите биле сириските магацини за оружје.

Израелската армија не ги коментираше наводите на медиумите.

Најчитани вести