понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Изрешетан маж од Велешта

poli

Последни вести

Во Медицинскиот центар во Струга, синоќа 15 минути по полноќ бил донесен 36-годишниот А.С. од струшкото село Велешта, со прострелни рани.

МВР соопшти дека А.С. со неговото возило си одел дома и во близина на неговата куќа забележал патничко возило без регистерски таблички од кое излегле двајца непознати, од кои едниот извадил пиштол и испукало неколку куршуми кон него, по што двајцата насилници побегнале.

Полицијата информира дека од местото на настанот биле подигнати осум чаури.

Најчитани вести