вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Изрешетан познат доктор, купил стан па настрадал

Лекарот Сафет Скендер (45) е убиен синоќа во Нови Пазар во повеќе истрели од огнено оружје. Според полициски извори тој е убиен на влезот од станбената зграда во Митровичката улица, а осомничениот е веднаш уапсен.

download (2)

Последни вести

Лекарот Сафет Скендер (45) е убиен синоќа во Нови Пазар во повеќе истрели од огнено оружје. Според полициски извори тој е убиен на влезот од станбената зграда во Митровичката улица, а осомничениот е веднаш уапсен, пренесоа медиумите.

Станарите на зградата наведуваат дека слушнале неколку истрели и дека убиениот го препознале, тоа бил лекар специјалист од новопазарската болница. Тој на хируршкото одделение е донесен без знаци на живот.

Неофицијални извори наведуваат дека на С.С. пукал “постар човек од околу 80 години“ од кога С.С. го купил станот, а кобната вечер дошол да се распраша кога претходниот газда ќе се исели од него.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести