недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Извлечени двојките во Купот на Македонија

куп на македонија

Поврзани вести

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија беше извршена ждрепката за четвртфиналните натпревари во Купот на Македонија.

Актуелниот шампион, тимот на Работнички за противник го доби второлигашот Еуромилк, додека Вардар ќе игра против Ренова. Првите натпревари се играат на 18 ноември, а реваншите на 6 декември.

КУП НА МАКЕДОНИЈА-ЧЕТВРТФИНАЛЕ:
Кожув – Тетекс
Турново – Дрита
Вардар – Ренова
Еуромилк – Работнички

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести