понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Извлечено мртво тело од Вардар кај Горно Лисиче

_Upload_Vesti_policija_2014120114356

Последни вести

Вчера напладне пронајден е непознат машки леш во реката Вардар во селото Горно Лисиче во месноста Јурија.

Телото било извечено на брегот, а потоа од екипа на медицинската помош била констатирана смрт.

По наредба на Јавниот обвинител, телото е дадено на обдукција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести