среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Извршени нови воздушни напади врз објекти на ИД

GETTY_080814_fighterjets

Поврзани вести

Меѓународната коалиција, предводена од САД во текот на изминатата ноќ изврши серија нови воздушни напади врз објекти на џихадистите од групата Исламска држава во Сирија.

Нападнати се цели во околината на еден од најголемите сириски градови Алепо.

Воените авиони ги бомбардирале населените места Ајн Ал Кубани, Сирин, Кара Кузан и градот Ал Баб, кои се под контрола на бунтовниците од ИД.

Засега нема информации за евентуални жртви или за причинетата материјална штета.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести