недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ј.Кореја доби фудбалска лекција од Алжир

JUZNA KOREJA LEKCIJA ALZIR

Поврзани вести

Репрезентативците на Алжир ја запишаа првата мундијалска победа, откако сосема заслужено со убедливи 4:2 го победија националниот тим на Јужна Кореја. Слимани во 26.минута го отвори резултатот, само две минути подоцна и Халише се запиша меѓу стрелците, а вистински нокаут на Корејците им зададе Џабу со голот во 38.минута од натпреварот.

Јужна Кореја се обиде да се врати во вториот дел, постигна гол преку Сон Хјунг Мин, меѓутоа возврати и Алжир со погодокот на Брахими во 62.минута. Корејците намалија на 4:2 со голот на Јо Чол – Коо.
Во последниот натпревар од групната фаза, репрезентативците на Алжир имаат обврска да освојат најмалку еден бод во дуелот против директниот ривал за втората позиција во групата “Х”, репрезентацијата на Русија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести