четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Ја демолирале општина Карпош бидејќи имале незаконски поставени тенди

policijakola2

Поврзани вести

Двајца скопјани ја демолирале зградата на општина Карпош бидејќи од градоначалникот добиле известување за отстранување на незаконски поставени тенди.

Според информациите на полицијата, 28-годишниот И.Т. и три години постариот С.Ѓ. најпрво почнале да се караат, да викаат и непристојно да се однесуваат, а потоа С.Ѓ. влегол во општината и со спреј прскал по ѕидовите.

Откако вработените од обезбедувањето бил спречен во понатамошното оштетување, С.Ѓ. со рака скршил стакло од врата, по што се здобил со расекотина. Истиот е пренесен во болница за укажување лекарска помош.

Полицијата им даде платни налози за сторен прекршок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести