четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Ја фатил за девојка, па и’ изнудувал пари

Пријавениот К.Б.(24) во август 2014 година започнал љубовна врска со 18-годишна студентка од Гевгелија која била сместена во студентски дом во Скопје, по што со закани по нејзиниот живот почнал да изнудува парични средства.

iznudaaaa-630x418

Последни вести

Дваесет и четири годишен скопјанец доби кривична пријава поради „изнуда“.

Пријавениот К.Б.(24) во август 2014 година започнал љубовна врска со 18-годишна студентка од Гевгелија која била сместена во студентски дом во Скопје, по што со закани по нејзиниот живот почнал да изнудува парични средства.

На 10.10.2014 година случајот го пријавила во полиција и се договорила со пријавениот да се најдат кај студентскиот дом „Пелагонија“ и во моментот кога ги зел парите, од страна на полициски службеници истиот е лишен од слобода.

Од страна на судија во претходна постапка на пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести