петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Ја искористи горештината: Испече скара и колачи на сонце (ВИДЕО)

Arizona-heat-wave

Поврзани вести

Првиот летен ден донесе екстремни горештини во југозападна Америка, поради кои шест лица ги загубија животите.

Сепак, овој возач на Ламборџини реши во целост да ја искористи горештината за време на најсилниот топлотен бран во Аризона и реши да ја зготви храната во автомобилот.

Со температури над 41 степен во Феникс, човекот реши да ги стави на тест неговите кулинарски способности, но и моќта на природните појави. Успеа да испече стек во тава оставена на асфалтот но и да испече колачи во неговиот автомобил.

Погледнете го видеото!

Најчитани вести