вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Ја нападнал со тупаници, мислел дека го снима со мобилен

policija

Поврзани вести

Поради банална причина вчера дваесет и четиригодишн момче нападнало триесет и четиригодишна жена во автобус со број 19.

Инцидентот се случил бидејќи момчето мислело дека жената го снима со мобилниот телефон додека тој се карал со возачот. Потоа со тупаници ја нападнал жената.

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести