петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Ја оставила свекрвата на автобуска станица и не се вратила

runawayb

Последни вести

Една невеста од Качаник која пред неколку месеци се омажила, ја оставила својата свекрва на автобуска станица со образложение дека ќе оди во тоалет, но никогаш не се вратила.

Загрижени поради исчезнувањето на 17-годишната сопруга, нејзиниот маж го пријавил исчезнувањето во полиција.

Од полицијата велат дека невестата е видена во близина на Урошевац и трага по неа.

Семејството на сопругот велат дека немале никакви проблеми кои би ја натерале да избега од дома.

Но она што е неверојатно, мајката на избеганата невеста вели дека нема да ја прими својата ќерка дома доколку сака да го остави сопругот и затоа се решила на бегство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести