четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Ја побара за жена на концертот на Владо Јаневски на Хераклеа

b_640_480_16777215_00_images_stories_vesti_10309523_321849727989140_5045209721584229634_n

Последни вести

На вечерашниот концерт на Владо Јаневски на Хераклеа, битолчанецот Јоцо Ѓорговски пред многубројната публика на романтичен начин ја побара неговата девојка за идна сопруга. Откако таа кажа ДА, публиката им честиташе со голем аплауз. Романтичниот момент се случи токму за време на песната „ Од овој ден ти си ми единствена “, пренесува ТВ Тера.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести