Македонија,Крими хроника

Ја повредил снаа му со камен

Ја повредил снаа му со камен

Вчера во Скопје на ул.„Радишанска“, Ц.М.  со камен ја удрил З.М. сопруга на неговиот брат, во пределот на главата при што и нанел телесна повреда.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.