сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 37

Ја прашаа што ќе речат нејзините деца за филмовите со секс сцени

ap-angelina-jolie-mastectomy-4_3

Поврзани вести

Пред да стане борец за женски, животински и детски права, пред да се омажи да роди и да посвои деца, пред да стане олицетворение за морал и мудрост, таа имаше прилишно бурен живот. А воопшто не се воздржување да знима секс сцени кога тоа беше потребно.

Кога новинарите од „Пипл“ магазинот ја прашале како ќе реагира кога ќе дознае дека незјините деца ги погледнале сите нејзини филмови, особено оние што изобилуваат со „послободни“ сцени, Анџелина Џоли мошне смирено одговори:

Знаете што? Верувам дека моите деца веќе ги виделе сите тие филмови. Мислам дека како родители често ги потценуваме децата и додека размислуваме кој начин би бил најдобар за нешто да им соопштиме, сфаќаме дека тие се веќе два чекори пред нас.

Атрактивната актерка со сопругот Бред Пит има шест деца Медокс (14), Пакс (12), Захара (10), Шило (9) и близнаците Нокс и Вивен (7).

Најчитани вести