петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Ја прошетал Европа со пасошот на својата девојка

На аеродромите немал никаков проблем.

pasos

Поврзани вести

Педесет годишниот Ниел Клулоу минатиот месец патувал од Велика Британија до Шпанија со пасошот на својата девојка.

Тој тврди дека пред излегувањето од дома случајно го земал пасошот на неговата девојка. На аеродромот во Бирмингем за него немало дополнителни прашања поради пасошот, како ни во шпанскиот аеродром во Аликанте.

Авионската компанија го обвини нивниот вработен за инцидентот и потврди дека му овозможиле влегување на летот со неисправен пасош.

Во тек е истрага, а Клулоу го замолиле да ја идентификува агентката која му дозволила да се качи, меѓутоа тој тоа го одбил и оттогаш не му се јавиле.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести