четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Ја срушил куќата зошто немал пари за хипотеката, па ја истоварил пред банката

Приказната за очајниот Бугарин кој поради долговите ја сруши куќата и отпадот го истовари пред банката го обиколи светот.

bugarin

Поврзани вести

Бугарин последните пари кои ги имал ги вложил во рушење на својата куќа, бидејќи веќе не можел да ја отплаќа хипотеката.

Но, бидејќи земјиштето на кое се наоѓа куќата не е под хипотека, семејството се одлучило да превземе драстичен чекор. Тие ја срушиле куќата и целиот отпад го истовариле пред банката во градот Тетевен.

Пред истоварот, Бугаринот и неговото семејство влегле во банката и го молеле директорот да не им ја земе куќата, но откако тој кажал „не“ целиот градежен материјал го истовариле пред банката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести