понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Ја убил жена си со 20 куршуми, па се самоубил

u

Поврзани вести

Ивица Перичевиќ со 20 куршуми ја убил својата сопруга во кафуле во Осијек, а потоа како заложници ги држел гостите во кафулето.

Според полицијата мотив за убиството најверојатно е љубомора.

Ивица и неговата жена Слаѓана имале две малолетни деца на возраст од 14 и 16 години.

Пред да ја убие сопругата, тој телефонски разговарал со својата ќерка.

Ивица убил и уште едно лице кое се обидувало да го наговори да не пука.

Полициските специјалци долго време се обидувале да го наговорат да не се убива и да се предаде, но тој не ги послушал и на крајот сам си пресудил.

Драмата во кафулето траела неколку часа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести