четврток, 23 март 2017  |  Вести денес: 0

Ја удрил со тупаница и и’ го украл телефонот

boks

Поврзани вести

Скопјанка биле нападната додека се шетала со нејзината внука, а напаѓачот и го одзел телефонот.

Вчера околу 17.30 часот во Скопје  на ул. „Виничка“, М.А. пријавила дека, додека се движела  нејзината внука,  од страна на непознат сторител и било извршено разбојништво.

Сторителот  ја удрил со тупаница во грбот, од што паднала и истиот и одзел мобилен телефон. По извршување на делото сторителот побегнал во непознат правец. Се преземаат мерки за  пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести