четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Ја украла картичката од пријателка и вадела пари од банкомат

krazba-720x340

Последни вести

Дваесет и шестгодишната Џ.Б. од Делчево доби кривична пријава поради сомнение дека извршила кражба.

Пријавената со цел за себе да прибави противправна имотна корист во март годинава во домот на пријателка во Делчево користејќи згодна прилика од нејзиниот паричник одзела електронска дебитна картичка и од банкомат повлекла 24.000 денари.

Најчитани вести