петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ја застрелал сопругата, па се обидел да се самоубие

ubistvo500

Последни вести

Педесет и осум годишниот Радомир Ѓорѓевиќ по куса расправија во семејната куќа во Содерце, Врање со ловечка пушка ја усмртил својата 54-годишна сопруга Бранка.

Според информациите од полицијата убиството се случило во неделата околу 15:30 часот, кога Радомир со пушката за која имал дозвола пукал во сопругата и ја усмртил на лица место, по што се обидел да се самоубие.

Причината за убиство се уште не е позната, но наводно Радомир должел голема сума на пари.

Мажот е пренесен во болницата во Врање и се бори за живот. Со Бранка имале две возрасни деца, оженет син и мажена ќерка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести