сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Јадете ги овие намирници во зима и нема да се здебелите

Fruity girl

Fruity girl

Последни вести

Како да ослабете кога ќе настапат есента и зимата и кога обично се јаде потешка храна? Нутриционистите отикриваат кои сезонски намирници се погодни за намалување на килограми, а особено ги препорачуваат кикириките и бананите.

За да не дојде до забуна, еве листа на некои нискокалорични намирници кои влегуваат во мените за слабеење:

-Кисела зелка

-Брокула

-Прокељ

-Сирење со ниска масленост

-Нискомасен јогурт

-Нискомасен кефир

-Јаболка

-Банана

-Печено пилешко

 

Најчитани вести