сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Јаја Туре чека понуда од ПСЖ

jjj

Последни вести

Фудбалските медиуми на Островот се убедени дека најдобриот фудбалер во дресот на актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити, Јаја Туре, до крајот од летниот преоден рок ќе биде претставен како најнова милионска аквизиција на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ.

Репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска, веќе неколку месеци води вербална војна со раководните лица на Манчестер Сити кои според него намерно не му го честитале 31 роденден.

Искусниот играч за врска веднаш на крајот од изминатат сезона изјави дека му се допаѓа идеата да игра за францускиот гигант и додаде дека нема таков фудбалер кој не би ја искористил укажаната шанса да го облече дресот на ПСЖ.

Англиските медиуми се убедени дека најавениот трансфер може да биде реализиран доколку двата клуба најдат заеднички јазик околу обештетувањето кое нема да биде помало од 40 мил. евра, а парите кои ќе бидат заработени од продажбата на Туре, челниците на Манчестер Сити ќе ги искористат за да осигураат услугите на францускиот интернационалец од редовите на Јувентус, Пол Погба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести