петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јаја Туре се поблиску до Интер

yaya toure

Поврзани вести

Фудбалерот за врска на Манчестер Сити Јаја Туре ги договорил личните услови со Интер, па по завршувањето на сезоната би требало да се пресели на “Џузепе Меаца”.

“Спортмедиасет” тврди дека репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска ќе потпише четиригодишен договор со италијанскиот тим кој ќе му обезбеди заработка од 18 милиони евра.

Интер на Манчестер Сити за овој фудбалер би требало да му плати 8 милиони евра на име на обештетување.

Туре, кој има договор со “Граѓаните” до 2017-та година на “Итихад” стигна во 2010-та година од Барселона за 26,5 милиони евра.

Најчитани вести