понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Јакимовски и Пандев заедно во Џенова

jakimovski

Поврзани вести

Македонскиот интернационалец Никола Јакимовски од ова лето ќе биде нов играч на италијанскиот калчолигаш Џенова, пренесоа италијанските медиуми. Јакимовски, всушност, во Џенова ќе игра заедно со најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев кој, исто така, од јуни од Галатасарај се враќа повторно во Италија.

Јакимовски во јануари стигна во Варезе од Јагодина, но со одличните игри веднаш го привлече вниманието на големите клубови од Серија А.

Како што е познато од претходно, во Џенова веќе со сигурност доаѓа и Горан Пандев. Според агентот на Јакимовски, Силвано Мартина, кој е агент и на Немања Видиќ, Џенова ќе биде идеална средина за македонските фудбалери.

Најчитани вести